Felicity Esme Silent Enigma

6. místo, bez finálové účasti

6. place, without finals

495m; r1 - 1/4 36,745; r2 - 3/4 37,696

Mistrovství světa ... zní to velkolepě! Ano, i my jsme jeli s naší Šiškou atakovat příčky nejvyšší na tomto nejdůležitějším závodu z celého roku. Naše Šiška je teprve začátečník. Dostih běžela před MS jen jeden. Zde bylo jak pro ní, tak i pro nás vše nové - písková dráha, "nekonečný zajíc" a špatné počasí ... ano i to, celý rok jsme vždy vychytali při závodech dobré počasí bez deště, zvláštní, ale je to skutečně tak. Ano měli jsme velká očekávání, ale na závodě této úrovně prostě nejsou špatní psi (až na vyjímky nesoudných majitelů ).
    Ráno se zdálo být vše dobré. Trochu sprchlo, ale brzy přestalo a teploměr ukazoval kolem 18°C, což je ideální teplota. Veterinární kontrola proběhla bez problémů. První rozběh byl pro Šišku naplánován na 11:21. Program nabral trochu spoždění a tak šla Šiška na start až kolem 11:40 ... Po otevření startovních klecí vyběhla Šiška jako poslední. Hned od začátku, ale postupně stahovala náskok všech soupeřek. V první zatáčce již byla třetí, v náběhu do druhé zatáčky druhá a v náběhu do cílové rovinky již jasně vedla a do cíle doběhla s poměrně slušným náskokem jako první. Paráda, nádhera! Bohužel časomíra je neúsprosná a výsledný čas tohoto rozběhu s porovnáním s časy z ostatních rozběhů, nedával naději na cestu do finále, o 0,6 sekundy ... Veškeré naše naděje tedy směřovaly ke druhému rozběhu, který byl původně naplánován na 15:09 ...
    Odpolední, druhé rozběhy, měly začít v 13:00, v té době ale teprve končil dopolední program. Takže odpolední část začala až cca ve 14:30 ... Mezitím začalo pršet, sice drobně ale zato vytrvale. Areál se postupně začal měnit v jedno velké bahniště a dráha se stala rozbředlou. Na trati bylo vidět, že i pro psi je toto už také moc. Počet diskvalifikovaných začal neúprosně stoupat. Zhruba kolem čtvrté přišla řada i na naší Šišku. Sen o finále jsme už skoro pustili z hlavy, protože nám bylo jasné, že za těchto podmínek už rozhodně rychleji nepoběží. Průběh tohoto druhého kola se zdál totožný s prvním. Co se ale nestalo ... Ve chvíli kdy už Šiška byla první najednou z ničeho nic zpomalila a pustila před sebe dvě feny za ní. Pak najednou ale zase zabrala a do cíle doběhla jako třetí. Čas tohoto rozběhu byl ale ještě mnohem horší než prvního a tak bylo jasné, že cesta do finále je pro Šišku uzavřena. V této chvíli jsme se spokojili se sedmým místem.
    Finálové běhy začaly až kolem 18:00. V té době již opět nepršelo a vysvitlo i sluníčko. S napětím jsme očekávali zda jasná favoritka, maďarská fenka Bella Bellato, svou roli potvrdí a vyhraje titul světového šampiona. Tato fenka postoupila do finále s nejlepším časem a navíc i vytvořila traťový rekord pro Barzojí fenky. Bohužel se ukázalo, že ani takto dobře připravená fenka, nemusí svou úlohu splnit. Hned po startu přeskočila vnitřní hrazení a cestu za návnadou si chtěla zkrátit nedovoleným způsobem. Znamenalo to jediné ... běh byl přerušen, Bella diskvalifikována a díky tomu se naše Šiška posunula ve výsledném celkovém hodnocení o jedno místo ... na šesté. Takže i když se v tomto spotu vždy prvních šest míst, pro nás to bylo na nic. Šiška neměla finálovou účast a tak nemohla ani na stupně vítězů ...
    Takže, kromě výborného konečného šestého místa, nás může těšit i fakt, že Šiška byla nejlepší český Barzoj, žádný další totiž nedoběhl do cíle ...

My jsme zkrátka na naší Šišku moc a moc pyšní!

Další fotografie můžete shlédnout zde.

A tady je pak video se všemi běhy Barzojů fen. Naše Šiška má modrou dečku ve čtvrtém a osmém běhu.